CASTELLI

Prejsť na web výrobcu
https://www.castelli-cycling.com/sk/

Castelli oblečenie šampiónov – história značky 

Všetko sa to začalo okolo roku 1876, aj keď reálna história značky sa začala písať od roku 1940 s príchodom Fausta Coppiho na scénu, ktorý bol považovaný za cyklistického boha, keď prekonával náročné stúpania na bicykli. Tento „Il Campionissimo“, teda šampión šampiónov sa stal nekompromisným hrdinom svojej doby a odštartoval zlatý vek cyklistiky. Vo svojich 20-tich rokoch sa stal víťazom Giro d Italia, toto sa mu podarilo ešte celkovo 4-krát, medzi 27 a 33 rokom. V tom istom čase sa stal aj dvojnásobným víťazom Tour. Stal sa nepopierateľným kráľom cyklistiky, ale kráľ potreboval i dôstojné rúcho. V tomto čase vstupuje na scénu Armando Castelli s Vittore Giannim, ktorí v tom čase vlastnili malú firmu na výrobu športových odevov. Vtedy už Castelli vyrábalo oblečenie pre legendárneho  Gina Bartaliho, ale najväčším pojmom a jeho súperom bol práve Coppi. Coppi tiež prejavil záujem získať kvalitné oblečenie, ale mal špecifické požiadavky. Pomocou oblečenia chcel získať výhodu v dlhých Alpských stúpaniach, preto požadoval nové ľahšie materiály.  Z tohto dôvodu Armando urobil niečo, čo nikto predtým nevyskúšal. Doporučil Faustovi, zameniť tradične používanú vlnu za silón. Castelli vyrobilo a pripravilo nový dres pre Coppiho a Coppi vyhral. Armando Castelli, týmto priniesol do cyklistického obliekania nový štýl a inováciu.

          

 

Na mnoho nasledujúcich rokov sa Armando Castelli stal dvorným krajčírom „bohov“. Každému šampiónovi ponúkol nový kreatívny prístup. Anquetil, Van Looy, Moilenaers, Bahamontes, Baldini, Magni, Riviere, boli tí, ktorí využívali jeho služby. Priliehavé oblečenie, jelenicová vložka, vrecká na zadnej strane dresu, golier so zipsom sú len jedny z niekoľkých inovácii, ktoré Castelli v tej dobe prinieslo do sveta cyklistických šampiónov. Castelli sa stalo najsilnejším revolucionárom v závodnom svete cyklistiky.
V roku 1974 Armandov syn Maurizio priniesol do rodinného dedičstva novú silu a inováciu. Na základoch firmy svojho otca založil firmu Castelli Sport, ktorej jediným cieľom bolo, vytvárať len prvotriednu a novú generáciu závodného cyklistického oblečenia. Na jeho štíte nájdeme, prvé cyklistické rukavičky, tímové oblečenie a neskôr to čo zmenilo cyklistiku na vždy, použitie materiálu LYCRA ®. Maurizio týmto otvoril nový priestor, pre výrobu lepších a kvalitnejších cyklistických kraťasov.
S príchodom nového materiálu sa všetci cyklisti, ako zasiahnutí Škorpiónom, ponáhľali do malej továrne na predmestí Milána, aby si mohli kúpiť nové cyklistické kraťasy. Čím viac nových výrobkov sa predávalo, tým väčšie objednávky prichádzali. A inovácia pre „bohov“ cyklistiky mohla pokračovať – Merckx, Hinault, Moser – spoznali výhody ďalších noviniek - vetru odolného dresu, aerodynamickej kombinézy a farebnosť sublimačnej tlače. Pod Mauriziovým vedením, značka Castelli pokračovala v Armandovom dedičstve a tvarovala oblečenie v svetovej závodnej cyklistike do podoby, ako ju poznáme v súčasnosti.

          

V súčasnosti naša firma pokračuje v tejto 137-ročnej inovatívnej histórii a snaží sa zachovať moderného ducha Armanda a Maurizia a prinášať nové technológie, postupy a vynálezy pre zachovanie tejto tradície. Naše výrobky označené „ROSSO CORSA“, ako cyklistické kraťasy Free, aerodynamický dres Aero Race, super ľahký dres Climber, alebo revolučná kolekcia Gabba, sú našimi súčasnými príspevkami do kolekcie pokrokovo legendárnych výrobkov Castelli. A budeme pokračovať v novátorstve svetového cyklistického oblečenia, kým nás cyklistický svet bude zásobovať šampiónmi. V súčasnosti naša podpora a vzájomná spolupráca smeruje  do cyklistického profesionálneho tímu Cannondale, toto spojenie nám prináša mnoho nových nápadov a revolučných myšlienok, pre nasledujúce generácie vysokokvalitného cyklistického oblečenia. „Obliekame šampiónov – buďte jedným z nich.“